קיבוץ ברור חיל
חסר רכיב

קורונה - עדכון מס' 22

25/03/2020


מתמודדים עם הקורונה – עדכונים והנחיות – 25.3.20

שלום לקהילת ברור חיל

מחר, יום ה', בשעה 20:00 נערוך שוב שיחת קהילה דרך אפליקציית ZOOM.

הפעם נתחיל בשאלות שלכם אלינו ואם יישאר זמן, נרחיב לעדכונים.

לכן, חשוב ביותר שתקראו בעיון דף זה ותוכלו למקד את השאלות וההבהרות.


ספרייה ניידת – סיפור הצלחה! מבוגרים וילדים משאילים ספרים דרך הזמנה בכתב לטלפון של איריס צמיר – 052-3390868 ואיסוף בדואר. תזכורת – הספרים המושאלים לא מוחזרים אלא נשארים אצלכם עד סיום תקופת הקורונה.  תודה לצוות הסיפריה.


שולחנות וכיסאות ברחבי הקיבוץ – על מנת לאפשר ישיבה באוויר הצח, פוזרו ברחבי הקיבוץ שולחן ולידו 3 כיסאות לרווחת הקהילה. תמצאו אותם מול המרכולית, מול הבית של מרים וג'מיקו רויזמן ז"ל, בשכונת חלץ מאחורי הבית של נוח וחיה מיסוק ומול בית הכנסת. מוזמנים להינות מכך, לשמור על הציוד , להביא איתכם מגבונים לניקיון טרם ישיבה ולשמור על מספר הנוכחים והמרחק ביניכם. – תודה לשמעון ויעיש.


מרכולית – המרכולית הפכה לנקודה ההומה ביותר בקיבוץ ומכילה במשך יום את מספר האנשים הרב ביותר. מכאן שגם מהווה נקודת סיכון ולכן חשוב לשמור על כללים מחמירים.

הנחייה חשובה ביותר - חל איסור על הגעת ילדים לאזור המרכולית (בפנים ובחוץ) .

צוות המרכולית מספק כפפות לשימוש בעת הקניה וג'ל לחיטוי הידיים (מותקן על מפתן הדלת צד ימין לנכנסים) ומגבונים. הקפידו לנגב את ידית עגלת הקניות טרם שימוש. הצוות גם התחייב לנגב כל יום את כל המדפים ועמדת התשלום ולשטוף את הרצפה בחומר מחטא גם באזור הספסלים.

לצערינו, אין כפפות ואלכו- ג'ל למכירה. במידה ויסופק- נודיע לקהילה.

באחריות כל אחד מכם להקפיד שבכל רגע נתון אין יותר מ-7 קונים בתוך המרכולית. האחרים ממתינים בחוץ מפוזרים על פי המדבקות המורות על מרחק של 2 מטרים מאחד לשני.

חדשה מסעירה (החל מיום ראשון הקרוב) – על מנת לאפשר ביצוע קניות ע"י צד שלישי (אם את/ה רוצה שמישהו יבצע קניות עבורך)  ניתן לעשות זאת במספר דרכים:

1. לתת לאדם כסף + רשימה

2. מי שמבקש  לשלם באשראי, צריך לפתוח כרטיס קבוע . פתיחת הכרטיס תתבצע במשרד המרכולית אצל מור. כניסה מאחור. (המתקשים יוכלו להגיע למשרד מתוך המרכולית). לפתיחת כרטיס קבוע יש להגיע או לשלוח כרטיס האשראי + ת.ז + יפוי כח, לאחר מכן, לביצוע הרכישה בעבורו יספיק ייפוי הכוח .

3. מי שאינו רוצה לפתוח כרטיס קבוע, ישלח עם הקונה כרטיס אשראי + ת.ז. + ייפוי כוח בכל קנייה.

בכל רכישה יש לשלוח עם הקונה ייפוי כוח חדש שישאר מתוייק במרכולית.

אנחנו נדפיס ייפויי כוח שיחולקו על פי בקשתכם.

דואר – הדואר מגיע 3 פעמים בשבוע בימים א' ג' ה'.

בשל צימצום צוות רכב הדואר לאחד- אין אפשרות לעבוד על המחשב ברכב ולכן אין אפשרות לשלוח חבילות או דואר אחר שאותו יש לרשום במחשב ולשלם. עם שינוי בהנחייה – תקבלו עדכון.

 

עובדות ניקיון פרטיות - ועדה משותפת קיבוץ אגודה החליטה על איסור הגעת עובדות ניקיון פרטיות. אנחנו לא יכולים לדעת מהיכן באו ואיפה היו. זוהי הגנה על הכלל. אין הכוונה  לעובדות סיעוד.


חיילים, ש"ש ועתודאים – הייתה כוונה עמוקה לשלוח חבילות לאלה שהמצב מחייב החזקתם בבסיס לאורך זמן רב . 2 בעיות עמדו בפי הצוות – מניעת כניסת חבילות לבסיסים בשל הקורונה וממחר מניעת כניסת חבילות בשל כשרות פסח. ניסינו דרכים ואנשי קשר שונים ללא הצלחה. החבילות מוכנות ויחכו לצעירים בחזרתם. אחרי הפסח, נוכל לשלוח חבילות אחרות. – תודה לנורית בלקין ורקפת אבני.

 

מגרש הכדור סל -  חל איסור מוחלט לשחק במגרש הכדור סל בשל בעיות בטיחותיות. המגיע למקום לוקח אחריות כבדה על עצמו. ראו הוזהרתם.

 

צוות מורחב לטיפול ביישוב בהסגר – רק לשם ביטחון!!! הוקם צוות מורחב הכולל את הנהלות היישוב, בעלי תפקידים וממלאי מקום לעת הצורך לטיפול במצב של הסגר בשל התפרצות הנגיף בקיבוץ. הצוות עומד מול צוות מקביל במועצה והעבודה היא משותפת . מטרת הצוות לשמור על רציפות החיים על בכל היבט.

נקווה שנהיה מוכנים כראוי ולא נצטרך להשתמש בהכנות.

 

עזרתכם באיבזור 2 דירות – במסגרת ההכנות לבלתי נודע, אנחנו מכינים 2 דירות קטנות במידה ויהיה צורך לשכן חולי קורונה מברור חיל שמצבם מאפשר שהייה בקהילה ולא בבית חולים או מרכז ארח. איתרנו בעזרת מריו הירש 2 דירות קטנות, ואנחנו זקוקים לעזרה באיבזור על מנת שההגעה של אנשינו למקום לא תהיה טראומטית.

זקוקים ל: וילונות, שטיחים, מפות, כיסוי מיטה, מיקרוגל, טוסטר, טוסטראובן או תנור קטן אחר, קומקום, כלי מטבח, וכל מה שייראה לכם מתאים.

מי שרוצה לתרום מוזמן להתקשר אל סנדרה מרון 050-88-4548 על מנת שאוכל לווסת את הציוד.

תודה מראש לכולם.

 

בריאות – יש להמשיך ולדווח לדוריס  על כל אחד שנכנס לבידוד מכל סיבה שהיא.

 

יש לנו עוד 3 אנשים בלבד בבידוד – יחי החופש!!!

הצוות עומד לרשותכם בכל שאלה, תהיה, הבהרה וצורך בעזרה.

 

העיקר הבריאות והרבה סבלנות – בסוף זה ייגמר

 

איתן, סנדרה, דבורה ודוריס

 

 

 

חסר רכיב