קיבוץ ברור חיל
חסר רכיב

משולחנו של מנהל האגודה נובמבר 2018

‏‏21/11/2018

לחברי האגודה שלום   ,

 

צעדת נוער העוטף לירושלים- אני מברך את הנוער שלנו (ט'-יב') בהובלת נערי יב' ואלון לוי בראשם, אשר יצרו תהודה ומודעות בקרב בני הנוער בישראל והוריהם. הייתה זו חוויה מרגשת, לכל אחד ואחד מהמשתתפים בצעדה, בתחושת השליחות והמשמעות, שנקווה כי תלווה בהמשך עשייה. כל הכבוד!!!

 

בתחילת השבוע שעבר מצאנו את עצמנו, כמו כל יישובי עוטף עזה ושער הנגב, תחת מתקפת טילים רבה אינטנסיבית. לראשונה, פיקוד העורף והמוא"ז שער הנגב, התייחסו אלינו בהוראות שניתנו, כמו כל יישובי העוטף מ-0 עד 7 ק"מ. זהו מהלך משמעותי, שאנו מקדישים לו מאמצים רבים, בסיוע של ראש המועצה ושל חברי הכנסת מטעם המחנה הציוני. מטרתנו להיות חלק  מהמוא"ז שער הנגב בחובות, בזכויות ובהטבות הנגזרות מכך.

הפעלנו את צח"י ופתחנו את החמ"ל. צוות הצח"י בראשותה של סנדרה מרון, פעל באופן מיטבי, עם מחויבות רבה. לדוגמא, למעלה מ-20 חברים התכנסו באישון לילה ב-23:30 לישיבת עבודה.

לשמחתי, לא היו אירועים חריגים בברור חיל, ואני תקווה כי השקט יישמר לאורך זמן, וכפי שאמרו נערינו המוכשרים וחדורי המוטיבציה- ייתנו לנו לגדול בשקט.

 

מועצה אזורית- לאחרונה נפרדנו מראש המועצה, אלון שוסטר ומנכ"ל המועצה, חברנו עודד פלוט, שסיימו את תפקידם. ברצוני להודות להם על שיתוף הפעולה ולאחל להם הצלחה בהמשך הדרך.

 

בטיחות- אתמול הושלמה צביעת כל פסי ההאטה ביישוב, וכן מעברי החצייה. ברור לי כי זה בבחינת "טיפה בים", לעומת הצרכים לשיפור התשתיות ביישוב. בשנה זו שמנו לנו כיעד להשיג כספים נוספים בשיתוף פעולה מלא של האגודה עם סיימון גוטרי, מרכז המשק של הקיבוץ.

 

שיפוץ חדר האוכל- בית העם- אתמול בערב התקיימה שיחת שיתוף הקהילה, בהשתתפות מעל 40 חברים, בהנחיית איציק ויזנברג- מרכז ועדת תכנון, ובה הציגו האדריכל ישי ביידר והפרויקטור אוהד כהן, את מתחם בית העם (חומר נשלח במייל לקראת הישיבה).

נערך דיון בו הוצגו שאלות וחברי האגודה הביעו את התייחסותם לפרויקט, הוצגה דרישה עי החברים הוותיקים להכיל במבנה הנגיש את מועדון הוותיקים. הצוות רשם לפניו את ההערות ויביא לדיון נוסף בוועדת תכנון ובמידת הצורך יתקיים מפגש שיתוף נוסף.                           

 

חינוך- גיל רך- בשעה טובה עברו ילדי גן תות לגן החדש. גן תות הישן ישמש כמקום לפעילויות חינוכיות בשעות הבוקר ואחה"צ, וכן לישיבות של מערכת החינוך. המקום ישמש גם כמשרדים למנהלי מערכות החינוך.

בגיל הרך מחפשים נשות צוות מסורות, שיצטרפו לצוות החינוך. למעוניינות, נא לפנות לאיריס בוקעי.

 

בחינוך החברתי- ילדי טללים (א'-ב') עברו למעונם החדש- הפעוטף הישן, שבו יש שני ממ"דים היכולים להכיל את כל הילדים. המקום ישופץ במהלך החודשים הקרובים.

ילדי ארזים יעברו בקרוב למבנה שהיה של טללים, הזח"ט יעברו לארזים, והנעורון יעברו למבנה הזח"ט. ילדי אורנים נשארים במבנה שלהם.

אני מברך את הצוותים ומאחל לכם מעבר קל, הנאה ופעילות חינוכית ענפה ומבורכת.

 

את חג החנוכה נחגוג ב-09/12/18 יום ראשון, נר שמיני של חנוכה, בניצוחו של החינוך החברתי.

בתוכנית: מרוץ הלפיד לכיתות א'- יב' בשדות הקיבוץ, ואחריו קבלת הרצים בשער השדה, תהלוכת לפידים עד המועדון, שם ייערך טקס הדלקת נרות ע"י ילדי שנת בר מצווה ובסיומו יופעלו ביתנים.

שמרו את התאריך!

 

                                            בברכה,                                                   

                                                                                                         איתן רוזנבלט

                                                                                                         מנהל אגודת

                                                                                                           מתיישבי ברור חיל

חסר רכיב