חסר רכיב

לאה טלנברג

לאה טלנברג
-
17/08/1926 - 30/01/2017


נפרדים מלאה טלנברג ז"ל
בית הקברות שלנו הולך ומתמלא במייסדי הישוב, חברי הגרעינים מברזיל, שיחד עם הגרעין המצרי שהיה הראשון להתיישב במקום, הניחו את היסודות לחלקת האלוהים הקטנה הזאת- ברור חיל. 
בין הצעירים שהגיעו לקיבוץ בראשית דרכו היו גם הזוג ארה'לה ולאה טלנברג, וגם אחיה ישראל שטינבאום ז"ל שנישא לויקי , מקבוצת העולים ממצריים, תיבדל לחיים ארוכים.
הכרתי את לאה, הנמוכה בגובהה אבל גבוהה ביכולותיה שלה, כאשה דאגנית, דעתנית ועקשנית, בכל דבר שעשתה - דקדקה בכל הפרטים ולא ויתרה על שום דבר קטן כגדול שנראה לה חשוב. 
גם כשהתישה את בן השיח שלה היא לא ויתרה. היו לנו שיחות מצוינות על דברים אישיים, על ספרות, פוליטיקה ועיקר העיסוק, בתקופה כהונתי כמזכיר הקיבוץ, נסב על ענייני רווחה . 
התרומה שלה והדאגה לחברים בתחום הרווחה, היה אדיר. מה שלאה הצליחה להשיג מהמוסדות ומהביטוח הלאומי לטובת החברים היה מעל ומעבר למצופה. בביטוח הלאומי פחדו ממנה ולא יכלו לסרב לה, כי היא ידעה יותר טוב מהם מה מגיע לאנשים. 
רבים מחניכי עליית הנוער יזכרו ודאי את מסירותה כמדריכה ומטפלת וככתף איתנה בימי הקליטה שלהם בארץ ובקיבוץ וכמחליפה להורים שנשארו בחוץ לארץ.
שמה של לאה חקוק בספר ההיסטוריה של ברור חיל, יחד עם אחרים, חבל שסוף ימיה היו קשים. היום היא מוצאת מנוחה לכל מעשייה הרבים. 
בשם חברי הקיבוץ אנחנו נפרדים ממך לאה. 
תנחומינו לגיורא ולאראלה לבני משפחתם, ולויקי שטיינבאום הגיסה, ששנים רבות דאגה וטפלה בלאה בנאמנות ובמסירות. 
לאה, לכי בשלום, יהי זכרך ברוך.

אברהם שנפלד
31/01/17

מסמכים מצורפים

לאה טלנברג3700036016 (1).pdf
חסר רכיב